Seminář čínských studií přivítal autora Jou-sün Ču

17. 11. 2023

Ve středu 22.11. jsme na Semináři čínských studií přivítali autora Jou-sün Ču (Zhu You-Xun) 朱宥勳, který ve své prezentaci představil dva významné autory: Chua-ling Ne (Ne Hualing) a Jing-čen Čchena (Chen Yingzhen).
Po krátkém úvodu o historii Tchaj-wanu od pana docenta Lu náš ctěný host Jou-sün Ču seznámil účastníky s životním příběhem a tvorbou Chua-ling Ne a Jing-čen
Čchena, kteří byli ovlivněni politickou situací na Tchaj-wanu a v Číně v období studené války.
Po přednášce následovalo občerstvení a volná diskuse.
Akci tlumočil student čínských studií Daniel Lechovič. Jsme velmi rádi, že Jou-sün Ču přijal pozvání a představil tuto část literatury přítomným posluchačům.
本(馬薩里克大學漢學)系於11月22日星期三 舉辦知名臺灣作家朱宥勳的演講,他在演講中介紹了兩位重要的作家:聶華苓和陳映真。
在呂維倫老師對臺灣歷史進行了簡短的介紹後,我們的特邀嘉賓朱宥勳向與會者介紹了上述兩位作家的生平事蹟和作品。陳映真先生受到冷戰時期台灣和中國政治局勢的影響。
講座結束後有茶點和熱烈的自由討論(茶點由捷克臺灣協會贊助)。
本系學生龍慧福 Daniel Lechovič 為這項活動提供了口譯服務。 我們很高興朱作家能蒞臨本系,向在場的老師、同學介紹了臺灣的文學和知名作家。