TAIWANSKÝ SEMESTR

14. 9. 2018

Určitě jste zaznamenali, že Taiwan za pouhých prvních devět měsíců letošního roku přišel o tři diplomatické spojence. Jak je možné, že se jeho mezinárodní pozice mění tak rychle? Jaké jsou vztahy ČLR a Taiwanu a jaké převládají pocity mezi taiwanským obyvatelstvem?

Protože není snadné zopovědět na tak komplexní otázku, připravili jsme pro Vás tento semestr speciální blok taiwanských předmětů za pomoci světových odborníků:

Společnost: Johnatan Sullivan (University of Nottingham, Director of China Policy Institute) se bude věnovat ohlasům politických událostí v taiwanské společnosti a jejich dopadu na Taiwance.
kurz: KSCB161 Contemporary Society in Taiwan (je i verze pro mgr.)

Politika: Evan Dawley (Goucher College, PhD. z Harvard University) se zaměří na detailní vysvětlení taiwanské politické scény a demokratizačních procesů.
kurz: KSCB162 Taiwan: Island at the Crossroads

Historie: Kurz naší kmenové zaměstnankyně Denisy Hilbertové osvětlí historický vývoj a jak se Taiwan vůbec dostal do této situace.
kurz: KSCB004 Dějiny a kultura Taiwanu

Všechny kurzy jsou otevřené i pro veřejnost: Zapisovat se můžete v ISu (studenti MU) nebo je zakoupit v obchodním centru MU.