Vítáme novou kolegyni

25. 9. 2023

Ištvánová

Mária Ištvánová, M.A. PhD., působila jako lektorka čínštiny na Katedře východoasijských studií Univerzity Komenského v Bratislavě. Po získání magisterského titulu na Vídeňské univerzitě absolvovala v roce 2022 doktorské studium na Katedře východoasijských studií Univerzity Komenského v Bratislavě s disertačním projektem zasazeným do oblasti výzkumu korpusu čínských studentů ve spolupráci s East China Normal University v rámci programu China Studies Program Joint Research Ph.D. Fellowship (2019-2020 a 2021-2022).

Její výzkumné zájmy zahrnují oblast výzkumu čínštiny jako druhého jazyka, korpusové lingvistiky, korpusů čínských studentů a studia chybné výslovnosti studentů čínštiny. Dr. Ištvánová dříve vedla kurzy čínské gramatiky, osvojování výslovnosti v čínštině a překladatelské semináře odborné čínštiny.

Naši studenti se s ní na podzim 2023 můžou potkat na kurzech KSCA008 Čínština III a KSCA010 Čínština V.