Vítáme nového člena katedry

15. 8. 2023

Mgr. Ondřej Vicher vystudoval čínskou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde posléze nastoupil do doktorského studijního programu, vedl jazykové a kulturní semináře a přednášel kurz Dějiny tradiční Číny. Než se vydal na akademickou dráhu, pracoval jako překladatel a tlumočník z čínštiny.

Zajímají ho dějiny a literatura tradiční Číny, především pak románová tvorba pozdního období dynastie Ming. Jeho akademický výzkum se zaměřuje především na román Jin Ping Mei, jehož zbývající svazky překládá do češtiny společně s doc. Lucií Olivovou. Také začal pracovat na kompletním a nezkráceném překladu románu Sanguo Yanyi (Příběhy Tří říší) do češtiny.

Na Masarykově univerzitě bude v rámci Semináře čínských studií přednášet kurzy Dějiny čínské literatury, Četba čínských textů I a nový kurz Čínština se sitcomem.