Nový kurz Čínština se sitcomem

Zveme studenty a studentky na kurz Čínština se sitcomem

25. 9. 2023

KSCB133 Čínština se sitcomem

KSCB780 Čínština se sitcomem Mgr.

Cílem kurzu je s využitím audiovizuálního materiálu v podobě epizod čínské situační komedie Jia you er-nü (家有儿女) zábavnou formou systematicky prohloubit dosavadní jazykové znalosti studentů. Prostřednictvím analýzy příslušných pasáží jednotlivých epizod získají frekventanti reálný přehled o praktickém užití gramatiky a lexika v každodenních situacích. Vyučující rovněž studenty upozorní na četné kulturní a historické souvislosti, které se v seriálu vyskytují. Vedle překladu jednotlivých vět při shlédnutí části epizody v první polovině hodiny bude také v rámci výukového bloku vyhrazen čas k dalšímu aktivnímu jazykovému cvičení realizovanému skrze skupinový nácvik a následnou imitaci vybraných scén z jednotlivých epizod. Díky této metodě si frekventanti kurzu procvičí nejen mluvený projev, ale také si osvojí prosodicky správnou (autentickou) realizaci čínské promluvy, typicky čínskou gestikulaci a řadu dalších komunikačních dovedností.

Kurz je určen pokročilým studentům čínštiny (min. HSK3).

čínština se sitcomem