Stipendia v rámci MU

Masarykova Univerzita (na úrovni univerzity, fakulty, nebo Semináře čínských studií) má v současné době uzavřeny smlouvy s následujícími univerzitami v Číně a na Taiwanu, které jsou využívány pro jazykové studijní pobyty v bakalářském studiu:

Čína:

Tsinghua University (Peking)

Nankai University (Tianjin)

Tianjin Normal University

Nanjing University

Shanghai University of Finance and Economics

Chongqing University

Shanghai International Studies University

Central China Normal University (Wuhan)

Qufu Normal University (Qufu, Rizhao)

 

Taiwan:

National Taiwan Normal University (Taipei)

National Taiwan University (Taipei)

National Chengchi University (Taipei)

Soochow University (Taipei)

Chi-nan University (Puli)

Ke studijnímu pobytu na těchto univerzitách lze získat stipendia Masarykovy univerzity nebo čínská stipendia CSC (China Scholarship Council). V případě stipendií MU jsou studenti nominováni Seminářem čínských studií. V případě stipendií CSC Seminář čínských studií zajišťuje nominovaným studentům akceptační dopisy od partnerských univerzit, o vlastní stipendium pak student žádá sám.

Seminář čínských studií dále nominuje každý rok 3 studenty na vládní stipendia v rámci kvót přidělených jednotlivým českým univerzitám.

Seminář čínských studií rovněž doporučuje studenty na taiwanská stipendia (Huayu Enrichment Scholarship).

Výběr studentů pro nominace a doporučení se řídí výsledky jednotného rozřazovacího testu, podle kterého jsou vybíráni kandidáti na jednotlivá stipendia. Rozřazovací test se píše vždy na podzim druhého roku studia. K testu se mohou přihlásit pouze ti studenti, kteří během prvního ročníku úspěšně absolvovali základní povinné předměty (Úvod do studia Číny, Čínské písmo, Fonetika čínštiny, Gramatika I a II, Čínština I a II). 

Seminář čínských studií doporučuje absolvovat studijní pobyt v Číně nebo na Taiwanu po ukončení druhého roku bakalářského studia (je to z hlediska dosažené úrovně čínštiny jednoznačně efektivnější než dřívější výjezd). Nominace a akceptační dopisy jsou vyřizovány výhradně pro studium po ukončení druhého ročníku. Studentům je však umožněn i dřívější výjezd, pokud získají stipendium sami z jiných zdrojů.

Související odkazy:

Centrum zahraniční spolupráce MU: https://czs.muni.cz/cs/

Taipei Economic and Cultural Office v Praze: http://www.roc-taiwan.org/cz_cs/index.html

China Scholarship Council: http://en.csc.edu.cn/

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info